no-img
معلمان پژوهنده

بانوان و کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی مقاله کامل در قالب ورد و قابل ویرایش در 22 صفحه


معلمان پژوهنده

ادامه مطلب

بانوان و کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی
zip
دسامبر 9, 2017
۱۲,۰۰۰ تومان
۱۲,۰۰۰ تومان – خرید

بانوان و کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی


بانوان و کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی مقاله کامل در قالب ورد و قابل ویرایش در 22 صفحه

مقاله بانوان و کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی توسط بانک فایل پژوهشی معلمان طراحی و تدوین گردیده است و بسیار کامل و شامل کلیه موارد مورد نیاز در یک مقاله علمی پژوهشی است. بخشی از مقاله بانوان و کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی را مشاهده می کنیم .

چکیده

بانوان نقش بسیار مهمی در کیفیت بخشی آموزشی و تربیتی دارند. ایشان به دلیل جایگاه و نقش بارز و مشخصی که در تربیت و رشد نسل های آینده دارند، از مهم ترین عوامل منتقل کننده فرهنگ و یا به عبارتی آفرینش انگارهای فرهنگی به شمار می روند. به واسطه بانوان بسیاری از سنت ها و آمیزه های فرهنگی و اجتماعی و آموزشی و فردی پایدار و به نسل بعد منتقل می شود، یا در اثر نادیده انگاشتن و کم اهمیت جلوه دادن از سوی آنها، کمرنگ شده و یا از بین می رود. اگر دقیق تر بنگریم اولین نقش بانوان آموزش است. به جرئت می توان گفت اولین شغل بانوان در جهان معلمی است. وقتی کودکی متولد می شود باید به وی آموخت که چطور راه برود، حرف بزند، با دیگران ارتباط برقرار کند و … بیشتر اینها توسط مادر آموزش داده می شود و این مهم نشان می دهد از نقش های اصلی بانوان، آموزش در خانواده است.مادر در سطوح بالاتر دانش آموز را آموزش می دهد به دانشجویان درس می دهد به کارمندان خود شیوه فعالیت را می آموزد و …

کودکان در خانواده اطلاعات اولیه چگونه بودن، چگونه سخن گفتن و چگونه با دیگران ارتباط برقرار کردن را یاد می گیرند، مواردی که نقش کلیدی در موفقیت یا شکست فرد در فعالیت های خانوادگی و اجتماعی وی در آینده دارد.بنابراین بنیان جامعه، خانواده است و خانواده های آموزش دیده، جامعه ای آموزش دیده را در پی دارند. از منظری دیگر، اگر آموزش را از ارکان توسعه بدانیم بدون در نظر گرفتن بانوان که نیمی از جمعیت کشور هستند، دستیابی به توسعه و آموزش عمومی میسر نخواهد بود. بانوان معلمان واقعی جامعه اند. آنچه بانوان انجام می دهند، اثر بسزایی بر بیشتر پروژه های توسعه ای دارد، حتی اگر نقش بانوان به روشنی در طراحی و اجرای برنامه ها در نظر گرفته نشده باشد. در مقاله حاضر قصد داریم به مقوله بانوان و کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی بپردازیم.

کلیدواژه : بانوان ، کیفیت بخشی ، آموزشی ، پرورشی

فهرست مطالب

چکیده 7

مقدمه. 8

بیان مسئله. 9

اهمیت موضوع. 9

نقش آموزشى زنان‏.. 10

نقش آموزشى زنان در خانواده‏ 11

نقش زنان در نظام آموزش رسمى کشور 13

نقش‏هاى آموزشى غیر مستقیم در زنان‏.. 18

نتیجه گیری.. 19

منابع: 22

برای دانلود مقاله بانوان و کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی از این قسمت اقدام کنید.دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *