no-img
معلمان پژوهنده

پیشگیری از گرایش به سوء مصرف مواد مقاله ای کامل و بهترین نمونه موجود در اینترنت


معلمان پژوهنده

برنامه سالانه و تقویم اجرایی تدبیر و تعالی مقطع ابتدایی و متوسطه طرح جابر اختصاصی سفارش اقدام پژوهی

ادامه مطلب

مقاله و تحقیق با موضوع پیشگیری از گرایش به سوء مصرف مواد
امتیاز 3.00 ( 2 رای )
zip
فوریه 14, 2021
۱۲,۰۰۰ تومان

مقاله و تحقیق با موضوع پیشگیری از گرایش به سوء مصرف مواد


مقاله پیشگیری از گرایش به سوء مصرف مواد

مقاله پیشگیری از گرایش به سوء مصرف مواد عنوان مقاله ای کامل و دقیق پیرامون روش ها و متد زندگی در راستای پیشگیری از گرایش به سوء مصرف مواد در زندگی است. این مقاله توسط بانک فایل پژوهشی معلمان نوشته شده و در اختیار شما پژوهشگر گرامی قرار می گیرد.آنچه قابل تامل است اینکه مقاله حاضر یکی از کاملترین و دقیق ترین نمونه های موجود در فضای مجازی است. بخشی از فهرست مقاله پیشگیری از گرایش به سوء مصرف مواد عبارت است از :

 فهرست مطالب

چکیده 3

مقدمه  4

اهمیت و ضرورت تحقیق         5

مدارس کشور در معرض خطر اعتیاد  7

آمار دانش‌آموز معتاد در کشور            7

عدم اجرای طرح مراقبان بهداشت در مدارس           8

عوامل مؤثر در اعتياد به مواد مخدر و دخانيات :       9

عوامل اجتماعي :      10

عوامل خانوادگي :      10

عوامل فردي : 11

فشارهاي دوستان و همسالان :      11

ادبیات تحقیق  16

روش تحقیق : 19

اصول پیشگیری از رفتارهای پرخطر   22

عوامل به وجود آورنده رفتار پرخطر    27

منابع و ماخذ   32

چکیده

مصرف مواد مخدر در جامعه ما یکی از معضلات اجتماعی است که همواره محل نگرانی مردم و مسئولان بوده و برای حل آن بحث‌های مختلفی صورت گرفته و راهکارهای متفاوتی اندیشیده شده است اما یکی از مسائل پیرامون موادمخدر که چندین ‌سال است حاشیه‌ساز شده و حرف و حدیث‌های زیادی پیرامون آن زده می‌شود و نگرانی‌های زیادی را موجب شده، بالارفتن آمار اعتیاد در میان دانش‌آموزان است.برخی از گزارش‌ها حاکی است که سن اعتیاد به ١٣‌سال کاهش یافته و این به معنای بازشدن پای اعتیاد به مدارس است و از آن‌جایی‌که دانش‌آموزان در سنی هستند که بیشترین تأثیر را از گروه همسالان خود می‌پذیرند، قرار گرفتن آنها در معرض خطر اعتیاد، اهمیت بیشتری پیدا می‌کندبرخی از گزارش‌ها حاکی است که سن اعتیاد به ١٣‌سال کاهش یافته و این به معنای بازشدن پای اعتیاد به مدارس است و از آن‌جایی‌که دانش‌آموزان در سنی هستند که بیشترین تأثیر را از گروه همسالان خود می‌پذیرند، قرار گرفتن آنها در معرض خطر اعتیاد، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. از سوی دیگر، طبق آمارهایی که ارایه شده است، شروع مصرف بیش از ٦٠‌درصد افرادی که موادمخدر مصرف می‌کنند از دوره دانش‌آموزی بوده است که این مسأله نیز ضرورت توجه هر چه بیشتر به این حوزه را نمایان می‌سازد. اعتیاد با وابستگی جسمانی و روانی همراه است. بعضی از داروها نیز ممکن است با ایجاد وابستگی روانی در بیمار موجب افزایش مصرف شوند و اعتیاد بدهند. فرد معتاد با دریافت مواد اعتیادآور سرخوش و راضی می‌شود و با توقف مصرف دارو دجار خماری و اختلال شدید جسمانی می‌گردد. مواد اعتیادآور سبب پیدایش پدیده تحمل نیز می‌شوند. به ‌موجب این پدیده فرد معتاد برای دسترسی به اثر اولیه این مواد که در ابتدا با مقدار کم حاصل می‌شود مصرف خود را افزایش می‌دهد. برخی از این مواد مانند تریاک و مشتقات آن وابستگی شدید ایجاد می‌کنند و برخی دیگر با وجود تاثیری که بر روان و ذهن فرد می‌گذارند اعتیاد دهنده به ‌شمار نمی‌آیند. با توجه به آنچه گفته شد در این مقاله قصد داریم به روش های پیشگیری از سوء مصرف مواد در مدارس بپردازیم و با ارائه راهکارهای مورد نظر در این مقوله نکاتی را در رابطه با هفتمین جشنواره نوجوان سالم بیان کنیم.

کلیدواژه : پیشگیری از اعتیاد،سوء مصرف مواد،مدارس،رفتارهای پر خطر

پژوهشگران عزیز می توانید مقاله پیشگیری از گرایش به سوء مصرف مواد را از از سایت ما با قیمت مناسب دریافت نمایید.

 برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

درباره نویسنده

پشتیبانی کاربران بانک نمونه سوال آماده پاسخگویی به شما در خصوص مشکلات احتمالی در خرید یا دانلود یا ارائه نقطه نظراتتان میباشد . سریعترین راه ارتباطه با ما از واتس آپ 09332978858

پشتیبان سایت 1793 نوشته در معلمان پژوهنده دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.